Risultati di ricerca

1. 4 giu 2024 · Ciprian Tătărușanu, 38, from Romania Abha Club, since 2023 Goalkeeper Market value: €400k * Feb 9, 1986 in Bukarest, Romania.

• Romania
    • Bukarest
  2. 11 giu 2024 · La EURO 2024, se așteaptă ca România să abordeze turneul cu următoarele strategii: Sistemul de joc: Un posibil 4-3-3, care să permită tranziții rapide și să asigure un echilibru între apărare și atac. Pressing agresiv: Recuperarea rapidă a mingii pentru a menține constantă presiunea asupra adversarului.

3. 4 giu 2024 · Cu Ciprian Tătărușanu titular, Abha a trecut la conducerea partidei cu deja retrogradata Al Hazem, prin reușita lui Abdu, din minutul 47. Totuși, adversarii au întors soarta meciului prin Badamosi (min. 58) și Al Thani (min. 80).

4. 16 giu 2024 · Questa voce raccoglie le informazioni riguardanti l'Olympique Lyonnais nelle competizioni ufficiali della stagione 2019-2020.

5. 5 giorni fa · Olivier Giroud a deschis scorul în minutul 57, la o fază controversată în care l-ar fi faultat pe Ciprian Tătărușanu în momentul în care a trimis mingea cu capul în poartă. Opt minute mai târziu, Bogdan Stancu a transformat un penalty și a restabilit egalitatea, după ce Evra l-a faultat în careu pe decarul Nicolae Stanciu.

6. 8 ore fa · Website. frf.ro (in Romanian) The Romania national football team ( Romanian: Echipa națională de fotbal a României) represents Romania in men's international football, and is administered by the Romanian Football Federation ( Romanian: Federația Română de Fotbal ), also known as FRF. They are colloquially known as Tricolorii (The Tricolours).

7. 7 giu 2024 · El se numea Ciprian Marica, unicul marcator din acea partidă. Rivalitatea cu Ungaria nu ține cont de clasamente, iar România simte asta pe propria piele cu un 1-1 chinuit pe Arena Națională, prin golul lui Raul Rusescu. Trei zile mai târziu, România a reușit o nouă victorie în deplasare, 2-0 cu Finlanda, grație dublei lui Bogdan Stancu.