Yahoo Italia Ricerca nel Web

Risultati di ricerca

1. 4 giorni fa · Vedat Muriqi, sulmuesi i Kosovës ka shënuar golin e shtatë në La Ligan spanjolle të futbollit. Mallorca e tij ia doli të fitonte 1-2 kundër Getafes në Madrid, kjo për raundin e 38-të dhe të fundit të kampionatit.

2. 4 giorni fa · Para 2 min. Mallorca ka bërë një rikthim shokues ndaj Getafes, 2-1 – në xhiron e fundit në La Liga, për të mbyllur sezonin me fitore. Vedat Muriqi e nisi rikthimin e ishullorëve, duke realizuar në fund të ndeshjes. Por, fillimisht, Getafe realizoi me anë të Alavrez, që u asistua prej Rodriguez në minutën e 48-të.

3. 4 giorni fa · Vedat Muriqi e nisi rikthimin e ishullorëve, duke realizuar në fund të ndeshjes. Por, fillimisht, Getafe realizoi me anë të Alavrez, që u asistua prej Rodriguez në minutën e 48-të. Reprezentuesi i Kosovës e filloi rikthimin në minutën e 90-të, kur u asistua nga Raillo.

4. 4 giorni fa · VIDEO/ Vedat Muriqi fantastik me Mallorcan, sulmuesi e mbyll me gol sezonin në La Liga. Vedat Muriqi ishte protagonisti kryesorë i Mallorcas në fitoren ndaj Getafes. Sulmuesi shqiptarë ia doli të gjejë rrugën e rrjetës në minutën e 90-të të takimit. 30-vjeçari ishte shumë i kudesshëm dhe shtyu në rrjetë topin e goditur nga Raillo.

5. 4 giorni fa · Vedat Muriqi e mbyll me gol sezonin në La Liga me Mallorcan. Sulmuesi dardan realizoi në suksesin 1-2 me përmbysje të ishullorëve në fushën e Getafes. Ishte minuta e fundit kur 30-vjeçari nga Prizreni shënoi me kokë, duke gjetur golin e shtatë sezonal në kampionat. Mallorca realizoi një tjetër gol tri minuta më pas me anë të ...

6. 4 giorni fa · Vedat Muriqi e ka përfunduar sezonin 2023/24 me gol. Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në përballjen e sotme kundër Getafes. Këta të fundit ishin duke udhëhequr me shifrat 1-0 deri në minutën e 90, atëherë kur Muriqi e dërgoi topin me kokë në rrjetën kundërshtare dhe barazoi shifrat.

7. 4 giorni fa · VIDEO/ Muriqi protagonist, gol i sulmuesit dardan në ndeshjen e fundit të s... Vizita e parë e një kreu shteti francez në 24 vite/ Presidenti Macron vizit... Turi i Ramës në Milano, Alibeaj: Kryeministri takon shqiptarët, por votën e... Euro 2024, Eriksson tregon favoritët: Jam optimist për këto dy skuadra