Yahoo Italia Ricerca nel Web

Risultati di ricerca

1. 5 giorni fa · Meciul dintre Muntenegru U21 și România U21, din preliminariile Euro 2025, se va disputa azi de la ora 17:00. Partida poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP și la televizor pe ProArena. Cele două echipe s-au mai întâlnit și în urmă cu o lună, iar partida s-a încheiat cu 1-0 în favoarea tricolorilor. România.

2. 5 giorni fa · Scorul final a fost stabilit de Mihnea Rădulescu, debutant la naționala U21, care l-a învins pe portarul advers cu o scăriță superbă, în minutul 90. S-a terminat 6-2 pentru România, iar calificarea la EURO 2025 este foarte aproape. În urma acestui rezultat, tricolorii au urcat pe locul 1 în grupă, având două puncte peste Elveția și 3 peste Finlanda.

3. 1 giorno fa · După entuziasmantul 6-2 în deplasare cu Muntenegru de vineri, tricolorii lui Daniel Pancu depind doar de ei pentru a obține calificarea la turneul final. UPDATE LUNI 14 OCTOMBRIE. Tricolorii au revenit imediat după meciul din Muntenegru în țară și au reluat pregătirea pentru meciul de marți.

4. 1 giorno fa · Min. 65: România U21 – Elveţia U21 2-1! Elveţienii au redus din diferenţă, după ce Hajdari a punctat cu o lovitură de cap. Min. 53: Ocazie România U21! Ignat a reluat puţin pe lângă poarta elveţienilor, din centrarea lui Octavian Popescu. Min. 36: România U21 – Elveţia U21 2-0!

5. 5 giorni fa · În cea de-a doua repriză, Munteanu a reușit ”hat-trick-ul”, iar Rareș Ilie, Octavian Popescu și Mihnea Rădulescu au mai marcat pentru selecționata condusă de Daniel Pancu. Pentru Muntenegru a mai marcat Mrvaljevic, în minutul 70.

6. en.wikipedia.org › wiki › Mehmed_IIMehmed II - Wikipedia

2 giorni fa · Mehmed II is recognized as the first sultan to codify criminal and constitutional law, long before Suleiman the Magnificent; he thus established the classical image of the autocratic Ottoman sultan.

7. 4 giorni fa · Majic Under the Stars: Boyz II Men. with Robin Thicke and 112. 10/12/2024. Gates at 6:00 PM. Show at 07:00 PM. Get Tickets. Book Your Hotel. For Text Updates: Text BoyzIIMen24 to (877) 350-1693. Pit Price: $159.50.