Yahoo Italia Ricerca nel Web

Risultati di ricerca

1. 12 lug 2021 · Italia - Anglia » Azzurrii atacă Templul în finala Euro 2020. Italia are două finale la rând pierdute, însă 33 de meciuri fără eșec în toate competițiile. Ultimele două gazde ajunse în finală au fost învinse, doar că „Wembley” e atuul Angliei. Azi este finala Euro 2020. Italia - Anglia, un supermeci așteptat de întregul ...

2. 12 lug 2021 · Italia, al doilea trofeu european din istorie. Datorită victoriei cu Anglia, Italia și-a trecut în palmares al doilea trofeu de Campionat European din istorie, după cel cucerit în 1968. De asemenea, ”squadra azzurra” mai are în palmares și alte patru Campionate Mondiale cucerite, în 1934, 1938, 1982 și 2006.

3. 28 mar 2018 · Primul gol primit de englezi după 624 de minute. Anglia şi Italia au remizat pe Wembley, 1-1. "Squadra azzurra" a marcat din penalty, pe final, după ce arbitrul a apelat la proba video. Italia a fost la un pas să deschisă scorul, însă Immobile a ratat dintr-o poziţie excelentă. Ocazia atacantului lazial i-a costat pe oaspeţi.

4. 17 ott 2023 · Clasamentul grupei C: Anglia - 13 puncte. Italia - 10 puncte. Ucraina - 10 puncte. Macedonia de Nord - 7 puncte. Malta - 0 puncte. La finalul analizei veți regăsi și un pont. Cota vine din oferta Betano pariuri sportive. L1203785W001253.

5. 23 set 2022 · Italia batte Inghilterra 1-0 in una partita del gruppo 3 della serie A della Nations League giocata a San Siro. La rete che ha deciso l'incontro è stata segnata da Raspadori al 23' st. Nell'altro ...

6. 12 lug 2021 · Italia a învins Anglia la loviturile de departajare, 3-2 după 1-1 la finalul celor 120 de minute joc, și a câștigat Campionatul European. Euro 2020 Fotbaliștii Italiei, după victoria cu Anglia / Foto: Getty Images

7. 18 ott 2023 · Anglia, deja calificată la EURO. Italia riscă să rămână acasă. Podiumul clasamentului grupei este completat de Italia, campioana europeană en-titre, care a învins-o chiar pe Anglia în finala de pe Wembley din 2021. Italia are 10 puncte, trei sub Ucraina, dar și un meci mai puțin disputat decât formația est-europeană.